Çocuklar için resim kursu

Çocuk eğitimi, oldukça meşakkat isteyen bir konuyken, ayrıca çocuklarımıza küçük yaşta sanat aşkı aşılamak, hayal güçlerini geliştirmek gerektiği üzerinde durulmalıdır. Çünkü resim çalışmaları insan üzerinde oldukça farklı ve olumlu etkiler yaratıyor. Çoğu zaman farkına bile varılmayan bu etkileri, çocuklarımızın oldukça küçük yaşlarda kazanması ise tahmin edeceğinizden daha fazla önemli. Çocuklar için resim kursu, bu anlamda size birer seçenek teşkil edebilse de her kursta bu imkâna ulaşmak mümkün değil. Ankara Resim Kursu ise okul öncesi, ilkokul ve ortaokul düzeyinde oluşturduğu grupları ile çocukların kendi yaş grupları ile birlikte resim eğitimi almasını sağlayacaktır.

Ders gün ve saatleri

Aşağıdaki gün ve saatlerden size uygun olan grubu tercih edebilirsiniz.

5-7 Yaş Çocuk Etkinlik Grubu

Cumartesi: 12.00-13.30
Cumartesi: 14.00-15.30
Pazar: 12.00-15.30
Pazar: 14.00-15.30

Okul öncesi ve 1. sınıf öğrencileri için uygun olan bu atölyede, suluboya, pastel, kuruboya, keçeli kalem ve akrilik gibi farklı sanat malzemeleri kullanılarak etkinlikler yapılmaktadır.

8-11 Yaş Çocuk Karakalem

Cumartesi: 12.00-13.30
Cumartesi: 14.00-15.30
Pazar: 12.00-15.30
Pazar: 14.00-15.30

Çocuk karakalem kursu, çocukların karakalem tekniklerini öğrenmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olur. Kursta, temel karakalem teknikleri, ölçü, oran ve orantı, ışık-gölge, perspektif, portre ve figür çizimi gibi konular işlenmektedir.

Bilsem Resim Hazırlık Kursu

1 ve 2. Sınıf Öğrenciler
Cumartesi: 10.00-11.30
3 ve 4. Sınıf Öğrenciler
Pazar: 10.00-11.30

Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sınavına hazırlık çalışmaları yaptığımız bu grubumuz ilkokul 1-2-3 ve 4. Sınıf öğrencilere sınav hazırlığı eğitimidir.

Anime & Manga Çizim Kursu

Cumartesi: 16.00-18.00

Anime ve manga çizim kursu, anime ve manga dünyasına ilgi duyan herkes için keyifli ve eğitici bir deneyim olabilir. Kursta anime ve manga karakterleri çizmek için gerekli temel teknikler öğretilmektedir. Kursun sonunda, katılımcılar kendi anime ve manga karakterlerini çizerek bu büyüleyici dünyanın bir parçası olabilirler.

Çocuklar için resim kursu

Ön Kayıt ve Ücretler

Farklı Resim Teknikleri ile Tanışma

Resim kursları Ankara ’da bu anlamda sayılı seçenek ile tercihinize sunulmaktadır. Çocuğunuzun yaşına uygun gruplar her kursta mevcut olmayabilir. Ankara’daki resim kursları eğitim kapsamı da her birinde farklılaşacaktır. Kurumumuz kapsamında çocuklarımızın alacağı eğitim ise pastel boya, sulu boya ve yağlı boya tekniklerini kapsamaktadır. Ayrıca karışık teknik adı verilen etkinlikler de çocuklarımızın bu eğitim sırasında eğlenmesini sağlayacaktır. Ankara Resim Kursu olarak, küçük yaşlarda hayal gücü geliştirmenin öneminin bilincindeyiz. Bu doğrultuda profesyonel bir eğitim ile çocuklarımızı eğlendirirken sanatsal eğilim kazandırmaktayız. Çocuk resim kursları büyük oranda bu özellikler açısından geri sıralarda kalmaktadır. Bizim sahip olduğumuz avantajlardan bir diğeri ise kolay ulaşılabilir ve merkezi konumumuzdur.

Çocuklar için sanat eğitimi ile ilgili diğer yazılarımızı inceleyin

Sanat eğitimine erken yaşta başlayın: Çocuklar için resim kursu

Resim kursları Ankara ’da oldukça yaygın olsa da, çocuklarınıza adeta bir oyun bahçesi havası ile sanat ve resim sevgisi kazandıracak kurum sayısı çok da fazla değildir. Bu sebeple de çocuklarınızın velisi olarak sizin de dâhil edileceğiniz etkinlikler ile resimler, maskeler yapılacak, çocuklarımız hem eğlenecek hem de sanat sevgisi kazanacaktır. Ankara Resim Kursu olarak uzman ekibimiz ile size çocuklarınızın hayatını renklendirme fırsatı sunuyoruz. Bu sayede çocuklarınızın karakterinde de olumlu değişimler hissedeceksiniz. Üstelik özellikle okul öncesi eğitimde ince motor becerilerinin geliştiğini fark edeceksiniz ve resmin bu durumdaki etkisi oldukça büyük olacak. Çocuklar için resim kursu denildiğinde akıllara gelen Ankara Resim Kursu ile siz de çocuklarınıza sanat ve resim aşkı aşılayabilirsiniz

Sizi arayıp bilgi verelim

  Okul Öncesi ve İlköğretim Çağında Görsel Sanatlar Eğitimi

  Sanat eğitimi, insanın genel eğitimi içerisinde önemli bir yere sahiptir.

  Sanat eğitimi yalnızca ilgi duyanlar için değil, herkes için gerekli bir kişilik eğitimidir.

  Çocukların resim ile tanışmasının, bir tür oyun oynama isteğinden doğduğunu söylersek yanlış olmaz. Çocuk kalemi kağıda sürterek izler bıraktığını fark eder ve bunu bir oyuna dönüştürerek tekrar yolu ile geliştirir. Okul öncesi ve ilköğretim dönemi çocuğu ise hayallerle doludur ve bu hayalleri anlatmanın en iyi yolu resim yapmasından geçer. Bu dönemde çocuğun resimlerini belli bir kalıba sokmamak gerekir ve çocuk olabildiğince özgür bırakılmalıdır. Çocuğun yaptığı resme kurallar koymak bu dönemde görülen en sık yapılan hatalardan biridir. Örnek vermek gerekirse çocuk evin çatısını pembeye boyamış ya da güneşi mor yapmışsa müdahale etmemek gerekir. Çocuğun hayal gücünün gelişimi açısından bu oldukça önemlidir.

  Bu dönem ayrıca çocuğun ince motor becerilerinin ilerlemesi açısından da mühimdir. El ve parmak kaslarının gelişmesini resim yaparak sağlayan çocuk ileriki dönemler için hazır hale gelmektedir.

  Çizmek boyamak, şekil vermek önemsiz birer etkinlik olarak görülmemeli, çocuğun kişilik ve zeka gelişimi açısından önemli bir eğitim olduğu bilinmelidir.