Çocuklar için resim kursu

Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerinde büyük önemi olan sanat çalışmaları, büyüme ve gelişme çağındaki bireylerin kendilerini ifade edebilecekleri yeni alanlar yaratır. Küçük yaşlarda sanatla tanışan çocuklar, kendilerini ve düşüncelerini çok daha iyi ifade eden bireylere dönüşür.

Sanat ilgi ve sevgisinin küçük yaşlarda kazanılması için doğru yönlendirmelerin yapılması da oldukça önemlidir. Çocuklar İçin Sanat kursu, hayal gücünü destekleyecek ve eğlenceli vakit geçirilecek bir ortam yaratır.

Çocuk Gelişiminde Sanat

Çocukların kendi yaratımlarını oluşturmasına imkan sağlamak, çocuk gelişiminin en önemli noktalarından biridir. Çocuğun iç dünyasının dışa vurumu, psikoloji alanında da büyük yeri olan çalışmalar arasındadır.

Hayal gücü hala aktif olan çocuklar, bu yönlerini doğru ve dikkatli yönlendirmelerle canlı tutabilir ve geliştirebilirler. Aynı zamanda fiziksel gelişim açısından da sanat dalları, çocuklara pek çok katkı sağlar.

Motor kabiliyeti olarak adlandırılan, çocuğun el ve uzuvlarını etkin kullanmasını sağlayan sinirlerin geliştirilmesinde sanat faaliyetlerinin büyük katkısı vardır. Fırçanın elde tutulması, el ve bilek hareketleri ile resim çalışmalarının yapılması gibi aktiviteler sayesinde motor becerileri doğru şekilde gelişir.

Görsel öğrenme ve karar verme mekanizmalarının geliştirilmesi konusunda da sanat faaliyetleri çocuklara yardımcı olur. Hayal dünyalarını gerçekliğe dönüştürmelerine imkan sağlayan resim ve heykel gibi sanat dalları, bu alanlarda özellikle etkilidir.

Çocuklar İçin resim kursu

Her çocuğun kendi yaş düzeyindeki katılımcılar ile öğrenmesine imkan sağlayan Ankara Resim Kursu, yepyeni arkadaşlıkların da kapısını açıyor. Okul öncesi yaşlardan itibaren ortaokul çağına kadar geniş bir yelpazede oluşturulan kurslar sayesinde çocuklar, sanat sevgisi kazanırken yeni arkadaşlıkların da ilk adımlarını atıyor.

Uluslararası standartlarda kabul gören eğitim uygulamalarının kullanıldığı kurslarımız, çocukların farklı seviyelerini de göz önünde bulunduruyor. Temel çizim tekniklerinin ve uygulamaların sunulduğu eğitimler sayesinde çocukların sanata olan ilgilerinin arttırılması amaçlanıyor. Aynı zamanda sonraki aşamalar için kursa devam edilmesi, resim yeteneklerinin geliştirilmesine ve profesyonel eserler ortaya konmasını da sağlayacak.

Siz de çocuğunuzun erken yaşta sanat sevgisi kazanması, motor becerilerinin geliştirilmesi ve resim sanatıyla ilgili ilk adımların atılması için kurslarımıza kayıt gerçekleştirebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
Author

Herkes için resim kursu anlayışı ile çocuklar ve yetişkinler için resim kursu ve güzel sanatlar özel yetenek sınavlarına hazırlık dersleri vermekteyiz.

7 Comments

 1. Merhabalar 3.5 yaşında bir oğlum resme vok ilgisi var eğitim almasını istiyorum acaba yaşı uygunmudur..

  • admin Reply

   Fatma Hanım merhaba. Okul öncesi 5 ve 6 yaştan önce özel resim dersi önermiyoruz. O yaştaki çocukların anne ve baba ile öğrenmeyi daha iyi ve etkili yapabileceğini düşünüyoruz.
   Çocuğunuzun yaşına uygun veli çocuk etkinlikleri için yardım isterseniz seve seve kabul ederiz.
   ankararesimkursu@gmail.com

 2. 7 yaşında kızım var. Resim yapmayı çok seviyor önümüzdeki süreçte ne zaman kursunuz başlıyor

  • Ali Bey iyi günler.
   Devam eden resim gruplarımıza kaydınızı yaptırabilirsiniz. Çocuk Sanat Atölyemiz Cumartesi ve Pazar günleri saat 14:00-16:00 saatleri arasındadır.

  • Sıla Hanım iyi günler. 13 yaş çocuk resim kursu için salı-perşembe ve cumartesi-pazar günleri gruplarımız bulunmaktadır. Lütfen bizimle iletişim bölümündeki numaralardan iletişime geçin ya da ankararesimkursu@gmail.com mail adresinden ulaşın.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.