Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık

Lise ve üniversite eğitimini güzel sanatlar alanında gerçekleştirmek isteyen her öğrencinin girmesi gereken yetenek sınavları, doğru yönlendirmeler yapılmadığı zaman korkutucu olabilmektedir. Pek çok farklı kriter baz alınarak yapılan değerlendirmeler sonucunda istediğiniz eğitimi alabilmek için, yeteneklerinizi geliştirecek profesyonel bir çalışma gerçekleştirmenizin önemi çok büyük. Bu sebeple doğru bir şekilde güzel sanatlar kursu ile özel yetenek sınavlarına hazırlık yapmanız gerekir.

Özel yetenek sınavlarına hazırlık için profesyonel yaklaşım şarttır. Bu açıdan diğer seçeneklerden ayrılan Güzel Sanatlar Kursu , sınava hazırlanan tüm öğrencilerin teknik bilgilerini ve pratik deneyimlerini istenen seviyeye getirir.

Ders Gün ve Saatleri

Salı

Sabah Grubu:
09.30-14.30
Öğlen Grubu:
14:30-19:30

Perşembe

Sabah Grubu:
09.30-14.30
Öğlen Grubu:
14:30-19:30

Cumartesi

Sabah Grubu:
09.30-14.30
Öğlen Grubu:
14:30-19:30

Pazar

Sabah Grubu:
09.30-14.30
Öğlen Grubu:
14:30-19:30

Güzel Sanatlar Üniversite Hazırlık

Ön Kayıt ve Ücretler


Kazananlar

Kazananlar

Özel Yetenek Sınavı Nedir?

Güzel sanatlar eğitimi veren lise ve üniversiteler, genel değerlendirmede kullanılan sınav puanının yanı sıra öğrencinin yeteneklerini de değerlendirmeleri ile bilinmektedir. Lise veya üniversite giriş sınav puanında belirli bir seviyede başarı gösteren öğrenciler, kurum tarafından açılan yetenek sınavına da katılmalıdırlar.

Yetenek sınavlarında katılımcılar, birçok kriter göz önünde bulundurularak değerlendirilir. Bu kriterler kurgu ve kompozisyon olarak iki ana dala ayrılmaktadır. Kurgu aşamasında ortaya konan eserin oran, çizgi ve perspektif değerlendirmesi yapılmaktadır. Kompozisyon adımında ise özgünlük, anlama ve anlatım değerlendirilmektedir.

Canlı veya cansız model çizimi ile imgesel tasarım aşamalarından oluşan lise yetenek sınavı, öğrencilerin güzel sanatlar liselerine kayıt yaptırabilmeleri için gereklidir. Üniversite eğitimine başlayacak öğrenciler için ise, her kurumun sınav içeriği farklılık gösterebilmektedir.

Özel Yetenek Sınavları Hakkında Her Şey

Bu videoda Güzel Sanatlar Özel Yetenek Sınavlarına kimler girebilir, Yetenek sınavlarına nasıl başvuruluyor, sınav aşamaları neler? Yetenek Sınavlarına nasıl hazırlanmalıyız? Desen sınavı ve imgesel sınavı nedir? gibi pek çok konuya değindik.

Sizi arayıp bilgi verelim

  Bizi Arayın 05434541520
  Mail gönderin


  Özel Yetenek Sınavı Hazırlık Kursu

  Lise veya üniversite eğitimini güzel sanatlar alanında tamamlamak isteyen öğrencilerin doğru yönlendirmeler ve eğitimler ile yetenekleri geliştirilebilmektedir. Öğrencilerin hazırlık süreçlerini erken başlatması oldukça önemlidir. Doğru kurumdan eğitim almaları, sınavı başarı ile tamamlama şansını yükselten faktörler arasındadır.

  Ankara Resim Kursu Güzel Sanatlar Kursu olarak yetenek sınavına girecek öğrenciler ile yaptığımız çalışmalarda, önceki senelerde çıkan soruları ve teknikleri inceleyerek oluşturduğumuz eğitim takvimini kullanıyoruz. Her bir öğrencimizin detaylı değerlendirmelerini yaparak geliştirilmesi gereken alanları ve güçlü yönlerini belirleyerek çalışmalarımıza başlıyoruz.

  Güzel Sanatlar Kursu boyunca katılımcılarımızla bir çok kazanıma değiniyoruz. Anatomi çalışmalarından perspektif çizimlere kadar, sınavda çıkması muhtemel tüm alanları işliyoruz. Öğrencilerimizin teknik bilgileri kadar pratik uygulamalarının da gelişmesini amaçlıyoruz.

  Kurslarımız hakkında bilgi almak ve kaydınızı hemen gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede sınavdaki başarı şansınızı hemen arttırabilirsiniz.

  Yetenek Sınavlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Güzel sanatlara hazırlık ve Yetenek sınavları pek çok genç için geleceğin anahtarıdır. Bu yüzden de büyük önem taşır. Dolayısıyla resim kursu eşliğinde profesyonel bir destek alarak, yoğun bir çalışma ile yetenek sınavlarına hazırlanmak gerekir. Peki, yetenek sınavlarına hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Eminiz ki her yetenek sınavı hazırlığında olan öğrenci bu sorusunun cevaplarını merak ediyor ve çalışmalarını bu yönde şekillendirmek istiyor. Sözü çok uzatmadan bir bakalım yetenek sınavlarının püf noktaları nelermiş.

  • Öncelikle motivasyon! Gerekli motivasyona sahip olmanız, aslında başarıya çok yakın olmanız demektir. Çünkü kendinizde bu gücü hissediyorsanız, elinizden gelenin en iyisini yaparsınız. Bu yüzden de henüz güzel sanatlara hazırlık kursuna başlamadan önce motive olmaya çalışmalı ve kendinizi bu yoğun tempoya hazırlamalısınız.
  • Stres her sınav öncesinde olduğu gibi yetenek sınavları öncesinde de en büyük düşmanınız olacağı için mümkün olduğunda uzak durmaya çalışmalısınız.
  • Profesyonel destek sunabilecek bir resim kursu ise bu yolculukta olmazsa olmazlardan biridir. Çünkü yeteneğinizi ortaya çıkarmayı, yeteneğinizi kullanmayı ancak bu tür profesyonel bir eğitim ile ortaya çıkarabilirsiniz.
  • Çıkmış sorular her zaman hazırlanma aşamasında iyi bir yol gösterici olmaktadır. Dolayısıyla da resim kursları sayesinde çıkmış sorular üzerinden çalışmalarınızı şekillendirebilirsiniz.
  • Düzenli bir çalışma, her sınava hazırlık süreci için bir olmazsa olmazdır. Resim için de bu geçerli. Yetenek sınavlarına hazırlık sürecinde planlı olmalı, resim kursunun yapacağı yönlendirmeler ile çalışmalarınızı şekillendirmeli ve belli bir çerçevede ilerlemelisiniz.
  • Güzel sanatlara hazırlık kursu yetenek sınavına hazırlık aşamasında en önemli püf noktalardan biri… Çünkü burada sizinle aynı süreçte olan kişiler ile tanışacak, bilgi alışverişinde olacak ve birbirinize destek olacaksınız. Bu da hazırlığınızı daha verimli bir şekilde gerçekleştirmenize imkân sağlayacaktır.

  Hayallerinize giden bu yolda sizi sadece yetenek sınavı değil daha pek çok sınav bekliyor olacaktır. Ancak hayat hayallere giden engelleri aştıkça güzel… Kendinize güvenin ve planlı olarak bu yola çıkın. Resim kursu alternatiflerini inceleyip, motivasyonunuzu sağlayarak işe başlayabilir ve daha şimdiden hayallerinize bir adım yaklaşabilirsiniz. Bunun için hazır mısınız?


  Güzel Sanatlar Özel Yetenek Sınavlarında Bölümlere Göre Daha Önce Çıkmış Sorular İçin Tıklayınız

  Güzel Sanatlar Özel Yetenek Sınvalarında Üniversitelere Göre Daha Önce Çıkmış İmgesel Soruları İçin Tıklayınız

  Özel Yetenek Sınavları Ne Zaman Yapılır? Tıklayınız.

  Resim Bölümü Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık

  Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık


  SİZİ ARAYIP BİLGİ VERELİM


   Bizi Arayın 05434541520
   Mail gönderin

   Yazar Hakkında

   ankararesimkursu

   Founder

   Herkes için resim kursu anlayışı ile çocuklar ve yetişkinler için resim kursu ve güzel sanatlar özel yetenek sınavlarına hazırlık dersleri vermekteyiz.

   Tüm yazıları göster