Güzel Sanatlar Liselerine Giriş

Güzel sanatlar alanında eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerin ilk tercihi olan güzel sanatlar liseleri, güzel sanatlar liselerine giriş sınavlarının yanı sıra yetenek sınavına da girmenizi gerektirir.

Güzel sanatlar liselerine girişte uygulanan yetenek sınavı sonucunda başarılı olan adaylar, lise kayıtlarını gerçekleştirebilir ve eğitimlerini devam ettirebilir.


SİZİ ARAYIP BİLGİ VERELİM

Bizi Arayın 05434541520
Mail gönderin


GÜZEL SANATLAR LİSESİ VE YETENEK SINAVLARI HAKKINDA HER ŞEY

Bu videomuzda öğretmenlerimizle birlikte Güzel Sanatlar Lisesi ve Güzel Sanatlar Lisesi Özel Yetenek Sınavları hakkında merak edilen her konuyu konuşmaya çalıştık. Güzel Sanatlar Lisesine kimler gidebilir? Ne tür sınavlar yapılır? LGS ve okul başarı puanının Güzel Sanatlar Lisesine girişteki önemi nedir? Naturmort çizim sınavı nasıl bir sınav? İmgesel çizim sınavı nedir? Sınavlara nasıl hazırlanmalıyız? Türkiyede kaç tane güzel sanatlar lisesi var ve bu liselerin kontenjanları nedir? Yetenek sınavlarında nelere dikkat etmeliyiz? Çizimlerimizi nasıl düzeltebiliriz? gibi ve daha fazla bir çok konuya yer verdiğimiz videomuz yayında. Bizim unutmuş olduğumuz ama sizin merak ettiğiniz daha bir çok konu olabilir, yorum bölümünden bunları sorabilirsiniz. Hepsine tek tek yanıt vermeye çalışacağız. Aşağıdaki bağlantılarda videoda bahsettiğimiz içeriklere ve özel yetenek sınavlarına hazırlanırken size faydalı olacağını düşündüğümüz bazı örneklere ve ders materyallerine yer verdik. Umarız faydalı olur. Kanalımıza A B O N E O L M A Y I unutmayın.

Türkiyedeki Güzel Sanatlar Liseleri ve kontenjanları: https://bit.ly/2SPl8LA

Naturmort Çizim Örnekleri bulabileceğiniz Pinterest panomuz: https://pin.it/5GYXtz7

İmgesel Çizim örnekleri bulabileceğiniz Pinterest panosu: https://pin.it/3QT98O4

Figür çalışmalarına ait pineterest panomuz: https://pin.it/3BWyYlg

İmgesel Çalışmalarımıza ait galerimiz :https://ankararesimkursu.net/fotograf…

Güzel Sanatlar Lisesine Nasıl Girilir?

Ortaokul eğitimini tamamlayan öğrencilerin lise yerleştirmelerinin yapılabililmesi için okul başarı puanı ile birlikte güzel sanatlar lisesi yetenek sınavına katılabilir.

Öğrencinin güzel sanatlar lisesine gitme hakkı kazanabilmesi için ön koşul, yetenek sınavından 50 ve üzeri puan almaktır. Daha sonrasında sınava katılan tüm öğrencilerin yetenek sınav sonuçları 0,7 katsayı ile, okul başarı puanı 0,3 kat sayı ile çarpılır ve toplam puanları hesaplanır. Yapılacak sıralama sonucunda kontenjan dahilinde kalan öğrenciler, kayıt işlemlerini yaptırmak üzere yeniden çağrılır.


KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ


(2018-2019 / 2019-2020)

ALEYNA ÇELİK

Ankara Güzel Sanatlar Lisesi

2018-2019


SUDENAZ CEYLAN

Ankara Güzel Sanatlar Lisesi

2018-2019


BERFİN AKSU

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi

2018-2019


GÜLSEN ARSLAN

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi

2018-2019


İREM GÜLMEZ

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi

2018-2019


B. ECEM KESİCİ

İzmir Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi

İzmir Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi

2019-2020


SUDEM TAŞCI

Ankara Güzel Sanatlar Lisesi

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi

2019-2020


E. IRMAK AYDIN

Ankara Güzel Sanatlar Lisesi

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi

2019-2020


ALİ SELİM ŞEHİTOĞLU

Ankara Güzel Sanatlar Lisesi

2019-2020


ASYA BALKAYA

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lises

2019-2020


KÜBRA NUR MORAL

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lises

2019-2020


ELİF KELEŞER

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesİ

2019-2020


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi 2018-2019 Resim Bölümü Özel Yetenek Sınavı İmgesel Sorusu:Güzel sanatlar liselerine hazırlık yapmak için çalışmaların mümkün olduğunca erken başlatılması önemlidir. Sınav iki aşama şeklinde gerçekleştirilir ve ilk aşamada desen çalışması yapılması istenir.

Öğrencinin sınavda karşısına çıkabilecek sorulara hazırlanabilmesi için profesyonel eğitim alması oldukça önemlidir. Ankara Resim Kursu olarak güzel sanatlar liselerine hazırlık kurslarımızda, daha önce sorulmuş sorular ışığında öğrencilerin yeterli teknik bilgiye ve deneyime sahip olduklarından emin olmayı amaçlarız.

Öğrencilerin seviyelerini belirleyerek başladığımız eğitimlerde hem çizim, hem de anlatım yeteneklerinin geliştirilmesini sağlayacak uygulamalar gerçekleştirmekteyiz. Doğru tekniklerin pratiğe dönüşmesine olanak tanıyan derslerimiz ve profesyonel eğitimci kadromuz ile sınav başarınızı arttırmayı amaçlıyoruz.

Gireceğiniz yetenek sınavında herhangi bir sürprizle karşılaşmanızın önüne geçebilmek adına oldukça geniş bir yelpazede hazırladığımız uygulamalı çalışmalar, farklı soru türlerine ve anlatımlara alışık olmanıza yardımcı olacak.

Öğrencilerimizin daha önce çıkmış sorular ile pratik yapmasına imkan tanıyarak sınav stresini en aza indiriyor, anlama ve betimleme kabiliyetlerinin geliştirilmesini sağlıyoruz. Siz de güzel sanatlar lisesine hazırlık kurslarımız hakkında bilgi almak, eğitim tarihlerimizi öğrenmek ve kaydınızı hemen tamamlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim bilgilerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyadan bize ulaşmak için;

Facebook

Instagram


Sizi arayıp bilgi verelim

Bizi Arayın 05434541520
Mail gönderin


Author

Herkes için resim kursu anlayışı ile çocuklar ve yetişkinler için resim kursu ve güzel sanatlar özel yetenek sınavlarına hazırlık dersleri vermekteyiz.

Yorumunuzu Ekleyin

Online Derslerimiz Yayında

Ücretsiz derslerimizi kaçırmayın. Video izleyerek çizim yapmayı öğrenin.