Yetişkin Hobi Resim Grubu

Birçoğumuz, modern yaşamın üzerimize yüklediği stres ve gerginliğin etkilerinden kurtulmaya çalışıyoruz. Bunun için en etkili ve yaratıcı yöntemlerden biri de hobi edinmek.

Yetişkinler için özel oluşturulan hobi resim kursu sayesinde yeteneklerinizi geliştirirken, bir yandan da stres atabilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Sizi arayıp bilgi verelim:

  Bizi Arayın 05434541520
  Mail gönderin

  Hobi Resim Kursu

  Suluboya Resim Kursu

  Neden Resim Sanatı?

  Tarihin en eski sanat dallarından biri olan resim, bireyin kendini ifade edebilmesinin en etkili yöntemlerinden biridir. Kelimelere dökülemeyen duyguların ve anların görsel şekilde aktarılmasına yardımcı olan sanat dalı, her yaştan kişi tarafından yapılabilir.

  İnsan psikolojisi üzerinde de inanılmaz etkiler bırakan resim sanatı, kişinin kendisini rahatlamış hissetmesine yardımcı olur. Terapi gibi etki gösteren ve kendinizi ifade edebileceğiniz yeni kanallar yaratan hobi sayesinde, hem fiziksel hem de mental sağlığın güçlendirilmesi mümkündür.

  Beynin belirli bölgeleri, yalnızca bir sanat dalı ile ilgilenildiğinde aktif hale gelir. Görsel çalışmalarda bu alanlara motor yeteneklerini kontrol eden bölgeler de eklenmektedir. Bu nedenle yoğun bir çalışma temposuna sahip kişilerin ve ileri yaştaki bireylerin hobi olarak resim çalışmaları yapması oldukça önemlidir.

  Sanat ile ilgilenen kişilerin kendilerine olan güvenlerinde artış gözlenir, aynı zamanda başarı duygusu oluşur. Bu nedenlerle özellikle depresyon gibi önemli psikolojik hastalıkların tedavisinde de resim hobisinin büyük katkısı vardır.

  Yetişkin Hobi Resim Kursu

  Yetişkinler için düzenlediğimiz resim kurslarında eğitimler ilk olarak karakalem çalışmalar ile başlar. Resim sanatının temelini oluşturan bu çalışmalar sayesinde çizim yeteneklerinizi de geliştirme fırsatı yakalayacaksınız.

  İlerleyen aşamalarda ise perspektif, figür çizimi ve kompozisyon çalışmaları ile bu çalışmaların uygulamaları gerçekleştiriliyor. Doğru tekniklerin ve püf noktaların katılımcılara sunulması sayesinde, evinizde çalışmalarınızı gerçekleştirmenizin ve yeteneklerinizi geliştirmenizin de önü açılıyor.

  Kuru boya tekniklerinin de gösterildiği kurslarımızda suluboya ve yağlıboya eğitimlerini de alabilirsiniz. Her yaştan ve eğitim düzeyinden bireyin ilgilenebileceği resim sanatı, yeteneklerinizi geliştirmek ve eşsiz eserler yaratmak için de ideal tercihtir.

  Resim hobisine başlamak isteyen, ya da profesyonel şekilde resim sanatıyla uğraşmak isteyen herkesin alabileceği eğitimlerimizin tarihleri hakkında bilgi almak ve kaydınızı hemen gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Hobi Resim Kursu
  Yağlıboya Kursu
  Hobi Resim Kursu
  Yağlıboya Resim Kursu
  Hobi Resim Kursu
  Yağlıboya Resim Kursu

  Sizi arayıp bilgi verelim:

   Bizi Arayın 05434541520
   Mail gönderin

   Click to rate this post!
   [Total: 3 Average: 5]
   Author

   Herkes için resim kursu anlayışı ile çocuklar ve yetişkinler için resim kursu ve güzel sanatlar özel yetenek sınavlarına hazırlık dersleri vermekteyiz.

   14 Comments

    • admin Reply

     Gizem Hanım merhaba.
     Salı ve Perşembe günleri akşam grubu 17:00-19:00 arası. Cumartesi ve Pazar günleri 13:00 – 17:00 arası Yetişkin Hobi Kurslarımız vardır. Ayrıntılı bilgi için iletişim bölümündeki numaralardan bizi arayabilirsiniz.

    • admin Reply

     Sena Hanım Merhaba.
     Yetişkin hobi resim kursu ücretlerimiz katılacağınız gün sayısına göre değişkenlik göstermektedir.
     Daha detaylı bilgi için bize ankararesimkursu@gmail.com adresinden yazabilir, ya da iletişim bölümünde yer alan numaralardan ulaşabilirsiniz.

   1. Merhabalar. 11 yasindaki kızımın resme ilgisi ve yetenegi oldugunuzu dusunuyoruz ve kurslarinizin saat ve ucreti konusunda bilgi rica ediyoruz

    • Emine Hanım merhaba.
     11 yaş çocuk resim kursu için Cumartesi ve Pazar günleri gruplarımız vardır. Derslerimiz 14:00-15:30 arası yapılmakta olup aylık ücreti 125 TL olarak hesaplanmaktadır.

   2. 15 yaşındayım normal anadolu lisesine gidiyorum ama bilmiyorum içimde bi resim çizme arzusu var sürekli güzel çizdiğimi söylüyolar ama ben sadece yaratıcı olduğumu düşünüyorum her neyse kursunuza yazılmak istiyorum da zamanları ne zamandır acaba?

    • Berna Hanım iyi günler. Yaratıcı olabilmek iyi çizebilmekten çok daha önemli. Hem yaratıcı hem de iyi bir çizer olabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   3. Merhaba 16 yaşındayım bir arkadaşımla gelmek istiyoruz ama fiyat bilgilerini bulamadık haftada bir gün cumartesi veya pazar günü gelsek fiyat ne kadar olur

   4. gülseren yancı Reply

    ben 50 yaşındayım resmi sevdiğim için kursa başlamak istiyorum.Hafta sonu çalıştığım için cum-pazar öğlenden sonra düşünüyorum..Gerekli bilgileri verirseniz mutlu olurum

    • Gülseren hanım iyi günler. Cumartesi ve Pazar öğleden sonra 14:00-18:00 arasında derslerimiz vardır. Hangi programla ilgilendiğinizi belirtirseniz daha detaylı bilgi verebiliriz. Bize ankararesimkursu@gmail.com adresinden de ayrıca ulaşabilirsiniz. Mutlu günler dileriz.

   5. Hangi yaşla hangi yaş arası çocuk resim kursuna hangi yaşla hangi yaş arası yetişkin ve genç e giriyo

   6. Pingback: Ankara Resim Kursu - Kızılırmak Cad. No:5 Kızılay Tel:05434541520

   Write A Comment

   This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.