Yetişkin Hobi Resim Grubu

Birçoğumuz, modern yaşamın üzerimize yüklediği stres ve gerginliğin etkilerinden kurtulmaya çalışıyoruz. Hobi kursları bunun için en etkili ve yaratıcı yöntemlerden biridir. Yetişkinler için özel oluşturulan hobi resim kursu sayesinde yeteneklerinizi geliştirirken, bir yandan da stres atabilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Hobi resim kursu

Ders Gün ve Saatleri

Size uygun olan gün ve saati seçebilirsiniz.

Salı

Akşam 17.00 -19.00
Akşam 19.00 – 21.00

Perşembe

Akşam 17.00 -19.00
Akşam 19.00 – 21.00

Cuma

Öğleden Sonra: 14.00-16.00

Cumartesi

Öğleden Sonra: 16.00-18.00

Pazar

Öğleden Sonra: 16.00-18.00

Yetişkin Hobi Resim Kursları

Ön Kayıt ve Ücretler

Sizi arayıp bilgi verelim

  Hobi Resim Kursları

  Yetişkin Hobi Resim Kursu

  Yetişkinler için düzenlediğimiz resim kurslarında eğitimler ilk olarak karakalem çalışmalar ile başlar. Resim sanatının temelini oluşturan bu çalışmalar sayesinde çizim yeteneklerinizi de geliştirme fırsatı yakalayacaksınız.

  Hobi resim kursu ile İlerleyen aşamalarda ise perspektif, figür çizimi ve kompozisyon çalışmaları ile bu çalışmaların uygulamaları gerçekleştiriliyor. Doğru tekniklerin ve püf noktaların katılımcılara sunulması sayesinde, evinizde çalışmalarınızı gerçekleştirmenizin ve yeteneklerinizi geliştirmenizin de önü açılıyor.

  Kuru boya tekniklerinin de gösterildiği kurslarımızda suluboya ve yağlıboya eğitimlerini de alabilirsiniz. Her yaştan ve eğitim düzeyinden bireyin ilgilenebileceği resim sanatı, yeteneklerinizi geliştirmek ve eşsiz eserler yaratmak için de ideal tercihtir.

  Hobi resim kursu ile başlamak isteyen, ya da profesyonel şekilde resim sanatıyla uğraşmak isteyen herkesin alabileceği eğitimlerimizin tarihleri hakkında bilgi almak ve kaydınızı hemen gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Neden Resim Sanatı?

  Tarihin en eski sanat dallarından biri olan resim, bireyin kendini ifade edebilmesinin en etkili yöntemlerinden biridir. Kelimelere dökülemeyen duyguların ve anların görsel şekilde aktarılmasına yardımcı olan sanat dalı, her yaştan kişi tarafından yapılabilir.

  İnsan psikolojisi üzerinde de inanılmaz etkiler bırakan resim sanatı, kişinin kendisini rahatlamış hissetmesine yardımcı olur. Terapi gibi etki gösteren ve kendinizi ifade edebileceğiniz yeni kanallar yaratan hobi sayesinde, hem fiziksel hem de mental sağlığın güçlendirilmesi mümkündür.

  Beynin belirli bölgeleri, yalnızca bir sanat dalı ile ilgilenildiğinde aktif hale gelir. Görsel çalışmalarda bu alanlara motor yeteneklerini kontrol eden bölgeler de eklenmektedir. Bu nedenle yoğun bir çalışma temposuna sahip kişilerin ve ileri yaştaki bireylerin hobi resim kursu ile resim çalışmaları yapması oldukça önemlidir.

  Sanat ile ilgilenen kişilerin kendilerine olan güvenlerinde artış gözlenir, aynı zamanda başarı duygusu oluşur. Bu nedenlerle özellikle depresyon gibi önemli psikolojik hastalıkların tedavisinde de resim hobisinin büyük katkısı vardır.

  Karakalem Resim Kursu

  Suluboya Resim Kursu

  Yağlıboya Resim Kursu

  Bizi Youtube’dan takip edin.

  Yazar Hakkında

  ankararesimkursu

  Founder

  Herkes için resim kursu anlayışı ile çocuklar ve yetişkinler için resim kursu ve güzel sanatlar özel yetenek sınavlarına hazırlık dersleri vermekteyiz.

  Tüm yazıları göster