Endüstri Ürünleri Tasarımı Yetenek Sınavları

Mimar Sinan Üniversitesi’nin Endüstri Ürünleri Tasarımı Yetenek Sınavları imgesel tasarım sorusu olarak bu konuda hazırladığı kompozisyon, oldukça sıcak bir havada bankta oturan bastonlu ve de şapkalı bir adam, geride ise bir gencin başını hortumla ıslatan bahçıvan olmak üzere 3 farklı figürden oluşuyor. Tasarım yeteneklerinizi konuşturacağınız çizim, bu tip detaylardan oluşabildiği gibi, daha çok adayı olduğunuz bölüm ile ilgili olarak bir arabanın direksiyonu, kontrol ve gösterge panelleri ve de vites yerleri gibi detaylardan da oluşabilir. Bu konu da yine daha önce bölümün yetenek sınavında istenmiş olanlardan biridir. Bu doğrultuda güzel sanatlar özel yetenek sınavlarıpek çok aşamadan oluştuğu için her bir aşama için dikkatle çıkmış soruları incelediğiniz takdirde daha fazla başarı elde edebileceğinizi de belirtmemiz gerek.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Yetenek Sınavları

Endüstri Ürünleri Tasarımı Yetenek Sınavları

Tasarımlarınızda Hayal Gücünüzü Kullanın

Endüstri Ürünleri Tasarımı Yetenek Sınavları ve sorularında istenenlerden biri de; bir bisikletin pedal takımı, zinciri ve pedalın takıldığı dişli dönen sistem ile bir ayağı yere,  bir ayağı da pedala basan insan figürü olmuştur. Bu da oldukça farklı becerilerin saptandığı bir çizim çalışması olmaktadır ve dolayısıyla da geçmişte yetenek sınavında tercih edilmiştir. Bunlara ek olarak vereceğimiz çıkmış sınav konusu, okul bahçesinde geçmekte. Okul bahçesindeki oyun köşesi, kum havuzu, kaydırak, salıncak, tahterevalli ve üç tekerlekli çocuk bisikletinden oluşan kompozisyon; daha önce Endüstri ürünleri tasarımı bölümüne aday olanlara yöneltilmiş olanlardan biridir. Her seferinde farklı bir konu, farklı bir ortam ve birbirinden ilgisiz objeler söz konusu oluyor. Bunlara ek olarak banyo ve banyo aynasındaki yansımanın yer aldığı çizim örneği ile bölüm adaylarına yardımcı olabiliriz. Bu çizimde banyo yansımasında, diş fırçası ve saç kurutma makinası gibi çeşitli detayların da yer alması istenmiştir.

 

Yazar Hakkında

ankararesimkursu

Founder

Herkes için resim kursu anlayışı ile çocuklar ve yetişkinler için resim kursu ve güzel sanatlar özel yetenek sınavlarına hazırlık dersleri vermekteyiz.

Tüm yazıları göster