Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık

Yetenek sınavı ile öğrenci alan kurumlardan biri de Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri’dir. Her okulun yetenek sınavını kendi bünyesinde gerçekleştirdiği bu sınavlara katılmadan önce Ankara’daki resim kursları ile hazırlanmak en doğru hareket olacaktır. Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık sınavlarında 2 aşamalı sınavlar uygulanır. Desen ve imgesel çalışmaları ile sonuca ulaşılmaktadır. Dolayısıyla Ankara resim kursu ile hazırlanmak, bu alanlarda öğrencilerin kendilerini geliştirmesi için çok önemlidir. Belli alanlarda özel bir eğitim, profesyonel bir ekip ile hazırlanacağınız sınavlarınız çok daha iyi sonuçlar kazandıracaktır size. Resim kursları Ankara genelinde oldukça yaygın olsa da, kaliteli bir eğitim için doğru seçim yapmak çok önemli. 4 sene boyunca eğitim alacağınız Güzel Sanatlar Liselerinde ihtiyaç duyacağınız desen çalışmalar ve benzeri pek çok alanda eğitim alabilirsiniz.

SON DAKİKA: Güzel Sanatlar Liseleri için başvuru kılavuzu yayınlandı. Sınav takvimi, şartlar ve gerekli belgelere kılavuzda ulaşabilirsiniz. Kılavuzda anlamadığınız kafanıza takılan bir konu olursa bu postun altına yorum yaparak sorabilirsiniz. KILAVUZA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ: https://wp.me/a6Rge5-3zA

SİZİ ARAYIP BİLGİ VERELİM

  Bizi Arayın 05434541520
  Mail gönderin

  GÜZEL SANATLAR LİSESİ VE YETENEK SINAVLARI HAKKINDA HER ŞEY

  Bu videomuzda öğretmenlerimizle birlikte Güzel Sanatlar Lisesi ve Güzel Sanatlar Lisesi Özel Yetenek Sınavları hakkında merak edilen her konuyu konuşmaya çalıştık. Güzel Sanatlar Lisesine kimler gidebilir? Ne tür sınavlar yapılır? LGS ve okul başarı puanının Güzel Sanatlar Lisesine girişteki önemi nedir? Naturmort çizim sınavı nasıl bir sınav? İmgesel çizim sınavı nedir? Sınavlara nasıl hazırlanmalıyız? Türkiyede kaç tane güzel sanatlar lisesi var ve bu liselerin kontenjanları nedir? Yetenek sınavlarında nelere dikkat etmeliyiz? Çizimlerimizi nasıl düzeltebiliriz? gibi ve daha fazla bir çok konuya yer verdiğimiz videomuz yayında. Bizim unutmuş olduğumuz ama sizin merak ettiğiniz daha bir çok konu olabilir, yorum bölümünden bunları sorabilirsiniz. Hepsine tek tek yanıt vermeye çalışacağız. Aşağıdaki bağlantılarda videoda bahsettiğimiz içeriklere ve özel yetenek sınavlarına hazırlanırken size faydalı olacağını düşündüğümüz bazı örneklere ve ders materyallerine yer verdik. Umarız faydalı olur. Kanalımıza A B O N E O L M A Y I unutmayın.

  Türkiyedeki Güzel Sanatlar Liseleri ve kontenjanları: https://bit.ly/2SPl8LA

  Naturmort Çizim Örnekleri bulabileceğiniz Pinterest panomuz: https://pin.it/5GYXtz7

  İmgesel Çizim örnekleri bulabileceğiniz Pinterest panosu: https://pin.it/3QT98O4

  Figür çalışmalarına ait pineterest panomuz: https://pin.it/3BWyYlg

  İmgesel Çalışmalarımıza ait galerimiz :https://ankararesimkursu.net/fotograf…

   

  Güzel Sanatlar Lisesi Özel Yetenek Sınavları

  Ankara’daki resim kursları öncesinde, Güzel Sanatlar Liselerine Giriş Sınavı hakkında bilgi verecek olursak, iki aşamalı bir sınav söz konusudur. ilk olarak imgesel dediğimiz hayalden resim kompozisyonları oluşturmaya yönelik bir sınav yapılmaktadır. Bu sınavda öğrencilere verilen bir metin ve ya konu üzerinden öğrencinin hayal gücünü, gözlem yeteneğini ve çizim becerilerini ölçmeye yönelik bir aşamadır. İkinci olarak ise desen sınavı yapılmaktadır. Bu sınav genelde “naturmort” yani cansız nesnelerin kompoze edilip çizilmesi  anlamına gelmektedir. Bu iki aşamadan başarılı olarak geçen öğrenciler iki sınavın ortalaması ve okul başarı puanlarının da eklenmesi ile sıralanmaktadırlar. Ankara’da iki Güzel Sanatlar Lisesi bulunmaktadır. Biri Ankara Güzel Sanatlar Lisesi, diğeri ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesidir. Genelde sınava katılacak öğrenciler bu iki güzel sanatlar liselerinden kendilerine yakın olanı seçmekteler. Her iki okul da 30 kontenjan sunmaktadır ve ilk 30 arasına giren öğrenciler asil kazanan sonraki 30 kişi ise yedek kazanan olarak ilan edilmektedir. Öğrencilerin birbirleri ile yarıştığı bu tip sınavlara hazırlanmak için geç kalınmamalı, kesinlikle profesyonel bir eğitim almaları sağlanmalıdır.

  KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ


  (2018-2019 / 2019-2020)

  ALEYNA ÇELİK

  Ankara Güzel Sanatlar Lisesi

  2018-2019


  SUDENAZ CEYLAN

  Ankara Güzel Sanatlar Lisesi

  2018-2019


  BERFİN AKSU

  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi

  2018-2019


  GÜLSEN ARSLAN

  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi

  2018-2019


  İREM GÜLMEZ

  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi

  2018-2019


  B. ECEM KESİCİ

  İzmir Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi

  İzmir Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi

  2019-2020


  SUDEM TAŞCI

  Ankara Güzel Sanatlar Lisesi

  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi

  2019-2020


  E. IRMAK AYDIN

  Ankara Güzel Sanatlar Lisesi

  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi

  2019-2020


  ALİ SELİM ŞEHİTOĞLU

  Ankara Güzel Sanatlar Lisesi

  2019-2020


  ASYA BALKAYA

  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lises

  2019-2020


  KÜBRA NUR MORAL

  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lises

  2019-2020


  ELİF KELEŞER

  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesİ

  2019-2020


  Resim kursları Ankara genelinde mevcut olan pek çok seçenek ile ilgi alanınıza asıl olarak bu sebeple girecektir. Desen çalışmaları ve imgesel çalışmalar gibi pek çok alanda uygulamalı sınav gerçekleştirilecek ve yoğun emeklerin karşılığı olarak sonuca ulaşılacaktır. Toplanan komisyon, çalışmalarınızı değerlendirecektir.

  Ankara Resim Kursu, size hayalini kurduğunuz eğitimi alma imkânı tanıyor. Çeşitli müze ve sergi gezileri ile renklendirilen eğitim süreci, hem eğlenceli, hem keyifli hem de başarı odaklı olarak gerçekleştiriliyor. Profesyonel bir ekibin varlığı ise Ankara’daki resim kursları arasında fark yaratan bir noktada olduğunuzun göstergesi. Resim kursları Ankara ’da belli bir noktada toplanmış değildir. Bu sebeple de en merkezi olan ve en kolay ulaşılabilir olan Ankara Resim Kursu, Güzel Sanatlar Liselerine hazırlananlar için cazip olmaktadır. Ankara’daki resim kursları arasındaki farkları oldukça net olan kursumuz ile siz de daha başarılı sonuçlar alabilir ve hayatınızın önemli bir sınavını başarı ile verebilirsiniz. Hayalini kurduğunuz okul sizi bekliyor!

  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi 2018-2019 Resim Bölümü Özel Yetenek Sınavı İmgesel Sorusu:


  Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık
  Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık

  ANKARA RESİM KURSU

  Kızılırmak Cad. No:5/3 Kızılay / Ankara

  +90 543 454 1520

  SİZİ ARAYIP BİLGİ VERELİM

   Bizi Arayın 05434541520
   Mail gönderin

    

   4 Comments

   1. Merhabalar ben güzel sanatlar lisesine gitmek istiyorum. Yeteneğim var ama eğitim almam şart diye düşünüyorum. Kurs haftada kaç gün yapılıyor ve aylık kaç TL?

    • Melisa Merhaba. Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık kurs günlerimiz Cumartesi ve Pazar günleri devam etmektedir. Aylık 225₺’dir. Bize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Mutlu günler dileriz.

   2. Meraba kursunuz bastanmı. Baslatıyor. Mesela insan figürü cizmek gibi ve sonrada detaylara iniyomusunuz cünkü. Bu yazın olucak yetenek sınavına kadar kursa ihtiyacım var

    • Can bey merhaba. Kursa başlayan her öğrencimiz kendi seviyesine göre değerlendirilir ve temel eğitim ile başlar. Detaylı bilgi için bize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

   Yorumunuzu Ekleyin

   This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

   %d blogcu bunu beğendi: