Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık

Yetenek sınavı ile öğrenci alan kurumlardan biri de Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri’dir. Her okulun yetenek sınavını kendi bünyesinde gerçekleştirdiği bu sınavlara katılmadan önce Ankara’daki resim kursları ile hazırlanmak en doğru hareket olacaktır. Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık sınavlarında 2 aşamalı sınavlar uygulanır. Desen ve imgesel çalışmaları ile sonuca ulaşılmaktadır. Dolayısıyla Ankara resim kursu ile hazırlanmak, bu alanlarda öğrencilerin kendilerini geliştirmesi için çok önemlidir. Belli alanlarda özel bir eğitim, profesyonel bir ekip ile hazırlanacağınız sınavlarınız çok daha iyi sonuçlar kazandıracaktır size. Resim kursları Ankara genelinde oldukça yaygın olsa da, kaliteli bir eğitim için doğru seçim yapmak çok önemli. 4 sene boyunca eğitim alacağınız Güzel Sanatlar Liselerinde ihtiyaç duyacağınız desen çalışmalar ve benzeri pek çok alanda eğitim alabilirsiniz.

SİZİ ARAYIP BİLGİ VERELİM

  Bizi Arayın 05434541520
  Mail gönderin

  GÜZEL SANATLAR LİSESİ VE YETENEK SINAVLARI HAKKINDA HER ŞEY

  Bu videomuzda öğretmenlerimizle birlikte Güzel Sanatlar Lisesi ve Güzel Sanatlar Lisesi Özel Yetenek Sınavları hakkında merak edilen her konuyu konuşmaya çalıştık. Güzel Sanatlar Lisesine kimler gidebilir? Ne tür sınavlar yapılır? LGS ve okul başarı puanının Güzel Sanatlar Lisesine girişteki önemi nedir? Naturmort çizim sınavı nasıl bir sınav? İmgesel çizim sınavı nedir? Sınavlara nasıl hazırlanmalıyız? Türkiyede kaç tane güzel sanatlar lisesi var ve bu liselerin kontenjanları nedir? Yetenek sınavlarında nelere dikkat etmeliyiz? Çizimlerimizi nasıl düzeltebiliriz? gibi ve daha fazla bir çok konuya yer verdiğimiz videomuz yayında. Bizim unutmuş olduğumuz ama sizin merak ettiğiniz daha bir çok konu olabilir, yorum bölümünden bunları sorabilirsiniz. Hepsine tek tek yanıt vermeye çalışacağız. Aşağıdaki bağlantılarda videoda bahsettiğimiz içeriklere ve özel yetenek sınavlarına hazırlanırken size faydalı olacağını düşündüğümüz bazı örneklere ve ders materyallerine yer verdik. Umarız faydalı olur. Kanalımıza A B O N E O L M A Y I unutmayın.

  Türkiyedeki Güzel Sanatlar Liseleri ve kontenjanları: https://bit.ly/2SPl8LA

  Naturmort Çizim Örnekleri bulabileceğiniz Pinterest panomuz: https://pin.it/5GYXtz7

  İmgesel Çizim örnekleri bulabileceğiniz Pinterest panosu: https://pin.it/3QT98O4

  Figür çalışmalarına ait pineterest panomuz: https://pin.it/3BWyYlg

  İmgesel Çalışmalarımıza ait galerimiz :https://ankararesimkursu.net/fotograf…

   

  Güzel Sanatlar Lisesi Özel Yetenek Sınavları

  Ankara’daki resim kursları öncesinde, Güzel Sanatlar Liselerine Giriş Sınavı hakkında bilgi verecek olursak, iki aşamalı bir sınav söz konusudur. ilk olarak imgesel dediğimiz hayalden resim kompozisyonları oluşturmaya yönelik bir sınav yapılmaktadır. Bu sınavda öğrencilere verilen bir metin ve ya konu üzerinden öğrencinin hayal gücünü, gözlem yeteneğini ve çizim becerilerini ölçmeye yönelik bir aşamadır. İkinci olarak ise desen sınavı yapılmaktadır. Bu sınav genelde “naturmort” yani cansız nesnelerin kompoze edilip çizilmesi  anlamına gelmektedir. Bu iki aşamadan başarılı olarak geçen öğrenciler iki sınavın ortalaması ve okul başarı puanlarının da eklenmesi ile sıralanmaktadırlar. Ankara’da üç Güzel Sanatlar Lisesi bulunmaktadır. Biri Ankara Güzel Sanatlar Lisesi, diğeri ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi, bir diğeri de Itri Güzel Sanatlar Lisesi’dir. Genelde sınava katılacak öğrenciler bu üç güzel sanatlar liselerinden kendilerine yakın olanı seçmekteler. Her üç okul da 30 kontenjan sunmaktadır ve ilk 30 arasına giren öğrenciler asil kazanan olarak ilan edilmektedir. Çizim sınavından en az 50 puan alan ve asil olarak kazanamayan adaylar ise ek yerleştirmede boş kalan kontenjanlara yerleşebilmek için tercih yapmaktadır. Öğrencilerin birbirleri ile yarıştığı bu tip sınavlara hazırlanmak için geç kalınmamalı, kesinlikle profesyonel bir eğitim almaları sağlanmalıdır.

  2021-2022 DÖNEMİ KAZANANLARI

  2020-2021 DÖNEMİ KAZANANLARI

  2018-2019 VE 2019-2020 DÖNEMİ KAZANANLARI

  Resim kursları Ankara genelinde mevcut olan pek çok seçenek ile ilgi alanınıza asıl olarak bu sebeple girecektir. Desen çalışmaları ve imgesel çalışmalar gibi pek çok alanda uygulamalı sınav gerçekleştirilecek ve yoğun emeklerin karşılığı olarak sonuca ulaşılacaktır. Toplanan komisyon, çalışmalarınızı değerlendirecektir.

  Ankara Resim Kursu, size hayalini kurduğunuz eğitimi alma imkânı tanıyor. Çeşitli müze ve sergi gezileri ile renklendirilen eğitim süreci, hem eğlenceli, hem keyifli hem de başarı odaklı olarak gerçekleştiriliyor. Profesyonel bir ekibin varlığı ise Ankara’daki resim kursları arasında fark yaratan bir noktada olduğunuzun göstergesi. Resim kursları Ankara ’da belli bir noktada toplanmış değildir. Bu sebeple de en merkezi olan ve en kolay ulaşılabilir olan Ankara Resim Kursu, Güzel Sanatlar Liselerine hazırlananlar için cazip olmaktadır. Ankara’daki resim kursları arasındaki farkları oldukça net olan kursumuz ile siz de daha başarılı sonuçlar alabilir ve hayatınızın önemli bir sınavını başarı ile verebilirsiniz. Hayalini kurduğunuz okul sizi bekliyor!

  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi 2018-2019 Resim Bölümü Özel Yetenek Sınavı İmgesel Sorusu:


  Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık
  Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık

  ANKARA RESİM KURSU

  Kızılırmak Cad. No:5/3 Kızılay / Ankara

  +90 543 454 1520

  SİZİ ARAYIP BİLGİ VERELİM

   Bizi Arayın 05434541520
   Mail gönderin

    

   4 Comments

   1. Merhabalar ben güzel sanatlar lisesine gitmek istiyorum. Yeteneğim var ama eğitim almam şart diye düşünüyorum. Kurs haftada kaç gün yapılıyor ve aylık kaç TL?

    • Melisa Merhaba. Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık kurs günlerimiz Cumartesi ve Pazar günleri devam etmektedir. Aylık 225₺’dir. Bize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Mutlu günler dileriz.

   2. Meraba kursunuz bastanmı. Baslatıyor. Mesela insan figürü cizmek gibi ve sonrada detaylara iniyomusunuz cünkü. Bu yazın olucak yetenek sınavına kadar kursa ihtiyacım var

    • Can bey merhaba. Kursa başlayan her öğrencimiz kendi seviyesine göre değerlendirilir ve temel eğitim ile başlar. Detaylı bilgi için bize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

   Write A Comment

   This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.