Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu

Güzel Sanatlar Liseleri gibi öğrenci kabul eden kurumlar, öğrencileri yetenek sınavıyla seçmektedir. Bu sınavlara katılmadan önce, güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile Ankara Resim Kursu’nda hazırlanmak en doğru adımdır. Bu kurs, öğrencileri bu sınavlara yönelik olarak hazırlamakta ve destek sağlamaktadır. Güzel sanatlar liselerine hazırlık kurslarında desen ve imgesel çalışmalar gibi sınavlarda değerlendirilecek becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık sınavları genellikle 2 aşamalıdır ve desen çalışmaları ile imgesel çalışmalar üzerinden değerlendirme yapılmaktadır. Ankara’da birçok güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu bulunmaktadır, ancak doğru seçimi yapmak büyük önem taşımaktadır. Kaliteli bir kurs, öğrencilere bu alanda uzmanlaşmış eğitmenlerle birlikte özelleştirilmiş bir eğitim sunar ve sınavlarda daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Güzel Sanatlar Liselerinde 4 yıl boyunca alacağınız eğitimde ihtiyaç duyacağınız desen çalışmaları ve diğer becerileri güzel sanatlar liselerine hazırlık kurslarında geliştirebilirsiniz. Bu kurslar, öğrencilere sınavlara yönelik olarak özel bir eğitim imkanı sunar ve başarılı olmalarını destekler.”

SİZİ ARAYIP BİLGİ VERELİM

  Bizi Arayın 05434541520
  Mail gönderin

  GÜZEL SANATLAR LİSESİ VE YETENEK SINAVLARI HAKKINDA HER ŞEY

  Bu videomuzda öğretmenlerimizle birlikte Güzel Sanatlar Lisesi ve Güzel Sanatlar Lisesi Özel Yetenek Sınavları hakkında merak edilen her konuyu konuşmaya çalıştık. Güzel Sanatlar Lisesine kimler gidebilir? Ne tür sınavlar yapılır? LGS ve okul başarı puanının Güzel Sanatlar Lisesine girişteki önemi nedir? Naturmort çizim sınavı nasıl bir sınav? İmgesel çizim sınavı nedir? Sınavlara nasıl hazırlanmalıyız? Türkiyede kaç tane güzel sanatlar lisesi var ve bu liselerin kontenjanları nedir? Yetenek sınavlarında nelere dikkat etmeliyiz? Çizimlerimizi nasıl düzeltebiliriz? gibi ve daha fazla bir çok konuya yer verdiğimiz videomuz yayında. Bizim unutmuş olduğumuz ama sizin merak ettiğiniz daha bir çok konu olabilir, yorum bölümünden bunları sorabilirsiniz. Hepsine tek tek yanıt vermeye çalışacağız. Aşağıdaki bağlantılarda videoda bahsettiğimiz içeriklere ve özel yetenek sınavlarına hazırlanırken size faydalı olacağını düşündüğümüz bazı örneklere ve ders materyallerine yer verdik. Umarız faydalı olur. Kanalımıza A B O N E O L M A Y I unutmayın.

  Türkiyedeki Güzel Sanatlar Liseleri ve kontenjanları: https://bit.ly/2SPl8LA

  Naturmort Çizim Örnekleri bulabileceğiniz Pinterest panomuz: https://pin.it/5GYXtz7

  İmgesel Çizim örnekleri bulabileceğiniz Pinterest panosu: https://pin.it/3QT98O4

  Figür çalışmalarına ait pineterest panomuz: https://pin.it/3BWyYlg

  İmgesel Çalışmalarımıza ait galerimiz :https://ankararesimkursu.net/fotograf…

   

  Güzel Sanatlar Lisesi Özel Yetenek Sınavları

  Güzel Sanatlar Liselerine Giriş Sınavı hakkında bilgi vermek gerekirse, bu sınavlar iki aşamalı olarak gerçekleştirilmektedir. İlk aşama, imgesel sınavdır ve öğrencilerin hayal gücünü, gözlem yeteneğini ve çizim becerilerini ölçmek amacıyla yapılan bir aşamadır. Bu sınavda, öğrencilere verilen bir metin veya konu üzerinden hayalden resim kompozisyonları oluşturmaları istenir.

  İkinci aşama ise desen sınavıdır. Bu sınavda genellikle “naturmort” yani cansız nesnelerin kompoze edilip çizilmesi istenir. Öğrencilerin bu iki aşamadan başarılı bir şekilde geçmeleri gerekmektedir. Başarı değerlendirmesinde, iki sınavın ortalaması ve okul başarı puanları da dikkate alınır.

  Ankara’da üç adet Güzel Sanatlar Lisesi bulunmaktadır. Bunlar Ankara Güzel Sanatlar Lisesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi ve Itri Güzel Sanatlar Lisesi’dir. Sınava katılacak öğrenciler genellikle kendilerine yakın olan okulu tercih etmektedir. Her üç okul da 30 kontenjan sunmaktadır ve ilk 30 sıraya giren öğrenciler asil kazanan olarak kabul edilir.

  Çizim sınavından en az 50 puan alan ve asil olarak kabul edilmeyen adaylar, ek yerleştirme için boş kalan kontenjanlara yerleşebilmek için tercih yapmaktadır. Bu sınavlara hazırlanan öğrencilerin zamanında başlaması ve mutlaka profesyonel bir eğitim almaları önemlidir.

  Güzel Sanatlar Liselerine hazırlık için Ankara’da birçok resim kursu bulunmaktadır. Öğrenciler, bu kurslarda uzman eğitmenlerden profesyonel bir eğitim alarak sınavlara daha iyi hazırlanabilirler.

  2022-2023 DÖNEMİ KAZANANLARI

  Ankaradaki Güzel Sanatlar Liselerini asil listeden kazanan her 3 öğrenciden birinin ARK öğrencisi olduğunu biliyor muydunuz?

  Ankara Resim Kursu

  2021-2022 DÖNEMİ KAZANANLARI

  2020-2021 DÖNEMİ KAZANANLARI

  2018-2019 VE 2019-2020 DÖNEMİ KAZANANLARI

  Resim kursları Ankara genelinde mevcut olan pek çok seçenek ile ilgi alanınıza asıl olarak bu sebeple girecektir. Desen çalışmaları ve imgesel çalışmalar gibi pek çok alanda uygulamalı sınav gerçekleştirilecek ve yoğun emeklerin karşılığı olarak sonuca ulaşılacaktır. Toplanan komisyon, çalışmalarınızı değerlendirecektir.

  Ankara Resim Kursu, size hayalini kurduğunuz eğitimi alma imkânı tanıyor. Çeşitli müze ve sergi gezileri ile renklendirilen eğitim süreci, hem eğlenceli, hem keyifli hem de başarı odaklı olarak gerçekleştiriliyor. Profesyonel bir ekibin varlığı ise Ankara’daki resim kursları arasında fark yaratan bir noktada olduğunuzun göstergesi. Resim kursları Ankara ’da belli bir noktada toplanmış değildir. Bu sebeple de en merkezi olan ve en kolay ulaşılabilir olan Ankara Resim Kursu, Güzel Sanatlar Liselerine hazırlananlar için cazip olmaktadır. Ankara’daki resim kursları arasındaki farkları oldukça net olan kursumuz ile siz de daha başarılı sonuçlar alabilir ve hayatınızın önemli bir sınavını başarı ile verebilirsiniz. Hayalini kurduğunuz okul sizi bekliyor!


  ANKARA RESİM KURSU

  Kızılırmak Cad. No:5/3 Kızılay / Ankara

  +90 543 454 1520

  SİZİ ARAYIP BİLGİ VERELİM

   Bizi Arayın 05434541520
   Mail gönderin