İç Mimarlık Bölümlerine Hazırlanmak

İç mimarlık genellikle en çok korkulan alanlardan biri oluyor. Dolayısıyla sınavı da en çok özen gösterilenlerden biri olmakta, iç Mimarlık Bölümü Özel Yetenek Sınavları çıkmış sorularından biri, bir Fast Food yerinin iç mekân tasarımı isteği olmuştur. Bu tasarımda özellikle dikkat edilmesi gereken detaylar, kasa ve de masalardır. Detaylarına özellikle dikkat edilmesi gereken objeler, her soruda yer alır ve bunu tespit ettiğiniz takdirde, tasarımınızda daha özenli olabilirsiniz. Bunun dışında çıkmış sorulardan biri de mağaza tasarımıdır. Bir çanta ve ayakkabı tasarımcısının ürünlerini sattığı mağazasının perspektifinin çizilmesi istenmiş ve de bir figür ile tasarımın desteklenmesi istenmiştir.

iç Mimarlık Bölümü Özel Yetenek Sınavları

iç Mimarlık Bölümü Özel Yetenek Sınavları

İç Mimarlık Bölümü Özel Yetenek Sınavları

Marmara Üniversitesi’nin İç mimarlık bölümün çıkmış sorularından birini verecek olursak, bu kez kapı ve pencere detayına yoğunlaşıldığını görmekteyiz. Ütü yapan bir kişiyi, içerisinde bulunduğu mekânın detaylarının, özellikle de pencere ve kapı üzerinde durularak çizilmesi istenmiştir. Doğuş Üniversitesi’nin ise tek bir obje üzerinde durduğunu görüyoruz. Geçmiş dönemlerde çıkan soruya bakacak olursak, bir kutu kolanın yatay ve düşey durumda çizimini görmekteyiz. Güzel sanatlar özel yetenek sınavları, bölümler ile doğru orantılı olarak değerlendirildiğinden, iç mimarlık için verilen spesifik bilgiler de son derece önemsenmesi gereken örneklerdir.

 

Yazar Hakkında

ankararesimkursu

Founder

Herkes için resim kursu anlayışı ile çocuklar ve yetişkinler için resim kursu ve güzel sanatlar özel yetenek sınavlarına hazırlık dersleri vermekteyiz.

Tüm yazıları göster